טיפול פסיכולוגי

למרות מגוון שיטות הטיפול הרבות שהתפתחו בעשורים האחרונים, הטיפול הפסיכולוגי עדיין שולט בכיפה של הטיפולים הנפשיים ולמען האמת אין זה פלא.

עם זאת, גם בתחום הטיפול הפסיכולוגי קיימים זרמים ותתי זרמים רבים שהתפתחו במהלך המאה האחרונה. המשותף לכל הטיפולים הפסיכולוגיים הוא מסלול ההכשרה שעוברים המטפלים.

במדינת ישראל על מנת לעבוד כפסיכולוג קליני יש לעבור מסלול הכשרה ארוך מאוד יחסית שכולל לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות או בפסיכולוגיה, תואר שני במהלכו מתנסים הסטודנטים בעבודה מעשית במסגרת פרקטיקום בבריאות הנפש ולאחר מכן על המטפלים לעתיד לעבור את שלב ההתמחות שנמשך כארבע שנים. בסיום המסלול, רק אלו שיעברו את המבחן הממשלתי יורשו לעסוק בתחום כפסיכולוגים.  
על שתי שיטות דיברה התורה

שתי השיטות המרכזיות בהן נעשה שימוש בתחום הפסיכולוגיה בישראל כמו גם בעולם הן השיטה הפסיכודינמית והשיטה הקוגניטיבית התנהגותית. כעת נפרט אודות כל אחת מהשיטות על קצה המזלג:
  • השיטה הפסיכודינמית – פסיכולוג קליני שמתמחה בשיטה הפסיכודינמית עוסק בקונפליקטים הפנימיים של המטופלים שיכולים להיות מודעים או לא מודעים. מטרת העל של הטיפול בשיטה זו היא הבנה של הקונפליקטים הפנימיים ומציאת דרכים יעילות להתמודד עמם. מדובר על טיפול שיכול להימשך שנים רבות שכן על המטפל לערוך היכרות מעמיקה ביותר עם המטופל ולגעת בכל אחד ואחד מהרבדים בחייו, החל מהילדות ועד להווה ולגעת במגוון רחב של אספקטים, החל מיחסי ההורים ועד לחיים הזוגיים של המטופל.
     
  • השיטה הקוגניטיבית התנהגותית – השיטה הקוגניטיבית התנהגותית היא שיטה ממוקדת יותר וקצרת מועד וזוהי ככל הנראה הסיבה לפופולאריות הגבוהה ממנה היא נהנית בשנים האחרונות. מדובר על טיפול ממוקד שבמהלכו לא נוברים בעברו של המטופל אלא מנסים לזהות עיוותי חשיבה ודפוסי חשיבה לא בריאים במטרה לשנות במהלך הטיפול את התפיסה של המטופל ולנטרל את דפוסי המחשבה הלא פרודוקטיביים.
     
  • עבור מי מיועד טיפול פסיכולוגי?
    ליווי פסיכולוג קליני מתאים למגוון רחב ביותר של אנשים ויכול לסייע במגוון רחב ביותר של מצבים במהלך החיים. הטיפול הפסיכולוגי יכול לסייע לאנשים להתמודד עם משברים, להקנות למטופלים כלים להתמודדות עם קשיים נפשיים ורגשיים, לעזור למטופלים לטפל בטראומות שחוו ושממשיכות להשפיע עליהם מדי יום ביומו ועוד. בעזרת טיפול פסיכולוגי מקצועי ומותאם ניתן ליהנות מאיכות חיים משופרת ומבריאות טובה יותר שתבוא לידי ביטוי ברוב המקרים גם באספקט הפיזי וגם באספקט הנפשי
 
 

עקבו אחרינו

טלפון  09-68513253        

דוא"ל   info@levypsychlogist.com        

כתובת  האפרסק 9, נתניה
FacebookGoogle+Twitter