טיפול זוגי

אין ספק שזוגיות היא עניין שיכול להיות מתיש ומורכב, קשה ואפילו מאתגר ועל כך יכול להעיד כל מי שאי פעם חווה משבר בחיי הזוגיות.

עם זאת, בעזרת טיפול זוגי מקצועי ניתן להפוך כל משבר להזדמנות וכל קושי להתחלה חדשה.

הטיפול הזוגי מתנהל במסגרת שיחה של המטפל עם בני הזוג במהלכה המטפל למעשה מתווך בין בני הזוג וחותר ליצירת אפיקי תקשורת חדשים ונקודות מבט חדשות. תוך כדי השיחה ניתן לשחק משחקי תפקידים, להתנסות בדפוסי מחשבה חדשים ובאופן הדרגתי לשקם את הזוגיות הפגועה.
מי מתאים לעבור טיפול זוגי?

טיפול זוגי מתאים לכל זוג שמעוניין לקבל הזדמנות שנייה וכן לכל זוג שמאמין שיש עתיד ליחסים אך שהעתיד תלוי בהתערבות של איש מקצוע. כל עוד ישנו רצון הדדי לשקם את הזוגיות ולהיחלץ מהמשבר, ניתן לפנות לטיפול זוגי ולהתחיל את הדרך החדשה ביחד. חשוב להבין כי גם פסיכולוג קליני מומחה שזוכה להצלחה רבה בתחומו, לא תמיד מסוגל לתקן את הנזקים במערכת הזוגית, אך על מנת לרדת לשורש הבעיה, לרכוש כלים ליצירת תקשורת איכותית יותר ולגלות מה מסתתר מתחת לפני השטח, אין ספק שישנה חשיבות עליונה לפנייה לטיפול זוגי ויפה שעה אחת קודם.

לפיכך כל זוג שחווה משבר ביחסים, בין אם בעקבות בגידה או חוסר נאמנות של אחד הצדדים ובין אם בעקבות שחיקה טבעית שהלכה והחמירה במהלך שנות הזוגיות הרבות, שעדיין מאמין כי יש תקווה לשיקום הקשר, ירוויח בגדול מטיפול זוגי מקצועי. חשוב לציין שבמקרים מסוימים ישנה אפשרות לעבור טיפול זוגי במתכונת של מטופל ומטפל ללא הצלע השנייה במערכת היחסים הזוגית וכן כיום ניתן לקבל ייעוץ זוגי לאנשים בודדים שמעוניינים לרדת לשורש הקושי שלהם במציאת בן זוג או בשמירה על זוגיות לאורך זמן.

ליווי פסיכולוג קליני בתקופות משבר
ליווי פסיכולוג קליני שמתמחה בטיפול זוגי נדרש גם במצבים בהם ברור לשני בני הזוג כי אין ליחסים הרומנטיים שלהם עתיד אך בכל זאת, ברצונם לסגל דפוסי תקשורת איכותיים זה עם זו לטובת הילדים. כיום זוגות רבים פונים לטיפול זוגי במהלך תהליך הגירושין וזאת כדי ללמוד כיצד ניתן להתמודד עם המשבר שמשפיע לא רק על בני הזוג אלא גם על שאר המשפחה.
 

עקבו אחרינו

טלפון  09-68513253        

דוא"ל   info@levypsychlogist.com        

כתובת  האפרסק 9, נתניה
FacebookGoogle+Twitter